„October Baby” w polskich miastach już niebawem!

„Ten film uleczył kawałek mojej duszy” – tak opisywała swą reakcję na wchodzący w marcu na ekrany amerykańskich kin film „October Baby” Kelly Clinger, była wokalistka z chórków Britney Spears, która dokonała dwóch aborcji w swoim życiu, a obecnie jest obrończynią życia.

W ramach projektu „KoLiber dla życia” Stowarzyszenie KoLiber przygotowało harmonogram trasy filmu „October Baby”, który będzie wyświetlany w 14 polskich miastach. Pierwsza projekcja filmu odbędzie się w Trójmieście już za niecały tydzień, czyli 29 października. Następnie film pojawi się w kolejnych 13 miastach i będzie wyświetlany przez 3 miesiące.

Historia przedstawiona w filmie opowiada o przeżyciach Hannah, bohaterce filmu Johna i Andrew Erwina, szukającej swej biologicznej matki. Dziewczyna odkrywa, że urodziła się w trakcie aborcji. To doświadczenie wywiera wpływ na jej postawę wobec bliskich i otaczającego ją świata. Scenariusz filmu został zainspirowany historią Gianny Jessen, która przeżyła własną aborcję.

Ukończony w ubiegłym roku film, pokazywany wcześniej tylko lokalnie, zadebiutował w kinach USA 23 marca.  Mimo, że rozpowszechniano go tylko w 390 kopiach,  po pierwszym weekendzie znalazł się na 8. miejscu amerykańskiej listy najbardziej kasowych filmów. W sytuacji kiedy pierwszą dziesiątkę tej listy okupują najczęściej wysokonakładowe produkcje trafiające do kina w co najmniej ponad tysiącu kopii. Zajmujące pierwsze miejsce „Igrzyska śmierci” miały tych kopi ponad 4 tysiące. Jednocześnie „October baby” pod względem przychodów liczonych na jedną kopię zajęło trzecie miejsce.

Zwiastun obrazu „October Baby”

Poniżej przedstawiamy harmonogram trasy filmu. Zaś informacje dot. organizowanych przez oddziały poszczególnych projekcji znajdą Państwo tutaj.