Ogłaszamy konkurs artystyczny „KoLibra dla Życia”!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie artystycznym pt. „Piękno życia od poczęcia”.  Do wygrania cenne nagrody rzeczowe oraz udział w wernisażu w siedzibie Stowarzyszenia KoLiber.

Pragniemy zachęcić Was do wykorzystania Waszego talentu na rzecz obrony tych, którzy nie są jeszcze w stanie obronić się sami. Bądźcie ich głosem w świecie, który pragnie zapomnieć o ich człowieczeństwie.

Nasz konkurs adresujemy do studentów oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Jeśli bliska jest Wam idea ochrony życia, zapraszamy Was do wykonania pracy plastycznej w dowolnej technice (rysunek, fotografia, rzeźba, grafika komputerowa itp.) wyrażającej hasło konkursowe „Piękno życia od poczęcia” oraz przesłania jej na adres naszej siedziby. Najlepsze prace wybrane przez jury konkursu wezmą udział w wystawie, której otwarcie nastąpi 10. maja 2014 r. Autorzy trzech szczególnie wyróżniających się prac otrzymają ponadto nagrody rzeczowe. Czwarta nagroda rzeczowa przyznana zostanie zwycięzcy głosowania publiczności na fanpage Akcji „KoLiber dla Życia”.

Po wręczeniu nagród i otwarciu wystawy będziecie mieli okazję spotkać się z Martą Dzbeńską-Karpińską – artystką fotografem, autorką książki „Matki. Mężne, czy szalone?”, opisującej historie kobiet, które mimo niezwykle trudnej sytuacji zdecydowały się urodzić swoje poczęte dziecko i pragną podzielić się swoim szczęściem.

Marta Dzbeńska-Karpińska zasiądzie także w jury konkursu. Obok niej Wasze prace oceniać będą: Miłosz Lodowski i Jan Mońka – architekci i designerzy, twórcy bloga „Mąka z Lodem”, oraz Marcin Bagiński – prezes Stowarzyszenia KoLiber.

Finał konkursu zakończy projekcja filmu „October Baby” – hitu amerykańskich kin, zainspirowanego historią Gianny Jessen – kobiety, która przeżyła własną aborcję.

Tutaj znajdziecie regulamin konkursu, tutaj zaś formularz zgłoszeniowy.

 

Czekamy na Wasze prace do 17. kwietnia!